Šiandien penktadienis,
2024 liepos 19 diena
10:35
Kalendorius
«  liepos 2024  »
SPATKPŠ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Nuotraukos
Kontaktai
Telefonas

Žydrūnas: +358 451 324200Rašykite mums

Mūsų draugai
 • Eikš Kristaus pramintu keliu

 • Maloniai kviečiame bendradarbiauti keičiantis reklaminėmis nuorodomis į Jūsų svetaines. Norėdami apsikeisti su mumis reklaminiais skydeliais, susisiekite su mumis el.paštu.

  E S U   D Ė K I N G A S

  P o e z i j a

  "...Trumpai šnekant, poezija gyva tikėjimu.
  Tikėjimu pačia plačiausia prasme: tikėjimu, kad viskas vyksta ne šiaip sau, kad yra kažkoks aukštesnis tikslas, siekis, kuris skatina, kelia, gimdo poeziją kaip šauksmą, reakciją."
   
  Justinas Marcinkevičius


  Kas man yra poezija?
   
  Ieškodama atsakymo į šį klausimą, pirmiausia mintimis nusikeliu į savo vaikystę, į aplinką, kurioje aš užaugau. Gražuolis Nemunas… Tas pats, kuris draugiškai leido Šyšos upei papildyti jo vandenis, savo pašonėje priglaudė ir mano šeimą. Ten, šalia Rusnės salos, kur jo vaga įspudingai išsisakojusi pradeda plukdyti savo vandenis, kurie kiekvieną pavasarį tartum pykdami išsilieja iš savo krantų, gerokai pagąsdindami vietinius gyventojus.
  Prisimenu susirūpinusias mamos akis, kuri beveik kiekvieną pavasarį sakydavo:
  -Užteks!.. Daugiau nebenoriu čia gyventi, pavargau nuo potvynių...
  Tačiau, vos atslūgus vandeniui, išvarginta žemė, tarytum protestuodama Nemuno potvyniams, dar ryškiau sužaliuodavo, stebindama visus savo neapsakomu grožiu. Ką reiškė ta trumpalaikė, greitai užmiršta baimė, pasibaigdavusi su pirmąjojo pavasarinio vėjelio dvelksmu?..
  Derlingos žemės, turtingos pievos ir vanduo, padėjo mano tėvui, paprastam žvejui ir žemdirbiui, išgyventi šioje vietoje ir išlaikyti gausią mūsų šeimą. Nebuvau ypatingas vaikas šeimoje, tačiau manau, nuostabios gamtos prieglobstyje jau tada formavosi mano pirmieji charakterio bruožai: jautrumas grožiui, meilė gamtai.
   
  Kas man yra poezijos skaitymas
  ir kaip tai atėjo į mano gyvenimą?
   
  Šiandieną bandau pati rasti sau atsakymą. Mokykloje savęs neišreiškiau per poeziją. O slaptus pomėgius labai greitai užgožė susidomejimas choreografija.
  1977m. baigusi Vilniaus Konservatoriją ir įgijusi choreografės specialybę, pradėjau savo gyvenimo pynę, išreikšdama save pedagogės - choreografės veikloje. O sostinėje Vilniuje praleisti metai, mane subrandino ir mano charakteriui uždėjo savitą spalvą. Lankydamąsi įvairiuose poezijos vakaruose, klausydamąsi žymių aktorių ir skaitovų skaitomas eiles, vis labiau troškau giliau pažinti poetinį žodi.
  Kasmetiniai poezijos pavasariai, džiugino mano sielą. O jau teatrų lankymas buvo tapęs kasdienybe, ir kai kuriuos spektaklius, tiesiog, mintinai žinojau. Tas paslaptingas troškimas rasti atsakymus į neatsakytus būties klausimus, buvo toks stiprus…
  Mano gyvenimo takelis, tarsi siūlų kamuolėlis vijosi toliau, tai pakildamas, tai skausmingai nusileisdamas žemyn… Tai šokteldamas per akmenėlius ir vėl riedėdamas pirmyn, kol į mano gyvenimą neatėjo Tas, kuris atnešė tikrąja Ramybę. Tas, kuris suteikė gyvenimui prasmę. Tas, kuris patenkino mano sielą, atsakydamas į tuos klausimus, į kuriuos atsakymo neturėjau.
  Šiandieną esu ypatingai palaiminta moteris, patyrusi begalinę Dievo meilę ir Jo Malonę. Jis, Vienintelis pagirdė mano sielą užpildydamas ją džiaugsmu ir dėkingumu.
   
  Taigi, kas man yra poezijos skaitymas?
   
  Tai - galimybė kalbėti apie nuostabią Dievo Meilę, apie Jo kūriniją B. Brazdžionio, J. Marcinkevičiaus, M. Katiliutės - Lacrimos, V. Mačernio, R. Bekevičiutės ir kitų poetų lūpomis, kurie taip pat buvo paliesti šios nuostabiosios Meilės. Esu ypatingai pakylėta, galėdama atgaivinti nuostabų poetinį žodį, apvalantį mūsų sielas, padedantį pakelti akis dangun. Žodį, kuris tarsi gražuolis Nemunas, atgaivinantis pievas ir laukus, suteikia joms naujas spalvas, žadindamas naujam, vėl atgimstančiam gyvenimui. Taigi, pasinerkime į tuos vandenis su viltimi ir tikėjimu, kad išnirsime jau kitokie…
   
   

  Maloniai kviečiame pasiklausyti Danutės Katkauskienės skaitomos kompozicijos "Pažinti noriu, kas gelmėj gyvena" pagal B. Brazdžionio, Lacrimos ir R. Bekevičiūtės eiles.

  Pokalbis miške.    
  Lacrimos eilės
   
  Gyvenimo kelias. 
  B. Brazdžionio eilės
   
  Tamsos slėnis.  
  B. Brazdžionio eilės
   
  Mūsų metai.
  B. Brazdžionio eilės

  Širdis. 
  Lacrimos eilės

   

  Archyviniai įrašai:

  Dėkojame už Jūsų atsiliepimus, paliktus svečių knygoje!

   
   
   
  puslapį aplankė: free web counter Counter Powered by RedCounter 
   

  Disko pristatymas

  Fotoalbumas

  Klausimai - atsakymai

  Svečių knyga

  Rašykite mums


  Svetainės savininkas už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus.
  Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
  Informuokite svetainės
  adminstratorių apie netinkamus komentarus.